Вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України

Шановні співвітчизники, друзі, вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України!
Найважливіший пріоритет для Спілки вірмен України – консолідація вірмен України.

Вилен Шатворян, Председатель САУ

Статті → Експерт: Візит Католікоса Гарегіна II в Україну став історичним

«Християнство завжди було цементуючою силою вірменського народу, як на рідній землі, так і далеко від неї. Черговим свідченням цього став недавній візит в Україну Гарегіна ІІ, який взяв участь в ряді знакових для вірменської діаспори подій ». Про це заявив в інтерв’ю AnalitikaUA.net український оглядач, історик Максим Царенко.

На думку експерта, 16 березня став історичним днем ​​для вірмен України, додавши, що сам факт зведення в одній з найдавніших столиць Європи – Києві – найбільшого вірменського храму, свідчить само за себе.

«Освячення Католикосом основ кафедрального собору в столиці, який повинен стати найбільшим вірменським храмом в Європі, і побудованої в Дніпрі вірменської церкви, підкреслюють нерозривний духовний зв’язок вірмен України з рідним краєм і споконвічною вірою. А участь Його Святості в квартальній конференції Спілки вірмен України – поряд з послами США та Вірменії, головою МВС Арсеном Аваковим – додало громадському форуму знаковий статус. Напередодні 100-річного ювілею Першої Республіки Вірменія, вірменська громада України гідно продемонструвала свої досягнення і плани на майбутнє»,- підкреслив історик.

Як повідомлялося раніше, 16 березня Патріарх Гарегін Другий провів Чин освячення фундаменту вірменського кафедрального собору в Києві, в майбутньому одного з найбільших вірменських храмів Європи.

На освяченні Католикос Гарегін II нагородив голову Спілки вірмен України Вілена Шатворяна орденом Святого Нерсеса Шноралі, як ініціатора будівництва та ідентифікації вірменських храмів в Україні.

У Києві, перед церемонією освячення Патріарх Гарегін Другий взяв участь в першій квартальній конференції Спілки вірмен України 2018 року.

У заходах взяли участь також посол США в Україні Марі Йованович, посол РА в Україні Андранік Манукян, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Глава Української Єпархії ВАЦ Єпископ Маркос Оганесян, керівники регіональних вірменських громад, видатні громадські діячі.

Фото, відео

Усі права на матеріали належать редакції сайту, якщо інше не вказано додатково. При цитуванні вказуйте, будь ласка