Вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України

Шановні співвітчизники, друзі, вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України!
Найважливіший пріоритет для Спілки вірмен України – консолідація вірмен України.

Вилен Шатворян, Председатель САУ

Новини САУ → Авторська виставка Марини Саркісян тепло зустрінута Києвом

3 лютого в Києві відбулося відкриття авторської виставки «Українська душа з вірменським серцем» члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, члена Спілки дизайнерів України Марини Саркісян.

Відкриття експозиції відбулося в рамках проекту культурологічної студії «Автентика» і освітнього проекту «Скарби нації» Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв.

Представник Спілки вірмен України передав привітальні слова від імені Голови організації Вілена Шатворяна, привітавши талановиту художницю з відкриттям першої персональної виставки в Україні.

У відкритті виставки взяли участь Глава Української єпархії Вірменської Апостольської церкви Маркос Оганесян, Заслужений майстер народної творчості України Тамара Вакуленко, директор Київського міського Будинку вчителя Руслана Рудковська, заступник директора Академії мистецтва краси з виховної роботи Ольга Ігнашева, а також представники Спілки вірмен України, київської вірменської і регіональних вірменських громад, друзі та шанувальники творчості художниці з різних областей України, жителі столиці та гості міста.

В рамках презентації перед гостями виступили танцюристи хореографічної студії «Відродження» при Київській вірменській громаді, солістка церковного хору київської вірменської каплиці Србоц Наатакац Ані Папікян.

Майстер декоративно-прикладного мистецтва Марина Саркісян працює в різних жанрах, проте віддає перевагу Петриківському розпису. Як зазначила Марина, на виставці було представлено понад 60 картин, над якими художниця працювала з 2009 року.

За словами художниці, для неї Петриківський розпис - це українська душа, яка зливається воєдино з вірменськими коріннями її роду, а «хачкари» в її роботах - художній символ і серце Вірменії, що відображають почуття краси і історії вірменського народу.

Навесні минулого року одна з авторських робіт Марини Саркісян, відображена на пасхальному яйці, перемогла на Всеукраїнському фестивалі писанок в Києві. Також чотири 2,5-метрові тарілки, розписані київською художницею Петриківка, будуть встановлені в фан-зоні Євробачення, яке в цьому році пройде в Києві.

Для широкого глядача виставка працюватиме до 3 березня.

Фото, відео

Немає матеріалів для показу.

Усі права на матеріали належать редакції сайту, якщо інше не вказано додатково. При цитуванні вказуйте, будь ласка